از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا هزینه وکیل تصادفات به نوعی مقرون به صرفه محسوب گردد آن می باشد که با کمک یک وکیل متخصص تصادفات می توان به طرفین پرونده در روند دادرسی آن کمک کرد تا حقوق مادی و معنوی آنان مورد تضییع واقع نگردد. قبل از هرگونه تصمیم باید ابتدا در مورد سابقه و نحوه عملکرد وکیل کیفری در دعوی های کیفری مورد نظر تحقیق کرد و حتی می توان در صورت امکان جلسه مشاوره ای برگزار کرد. سازمان بهداشت جهانی طبق نتایجی که در مورد تصادفات انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که کشور ما از نظر تصادفات غیر مترقبه ی جاده ی که بر اثر بی توجهی رانندگان به وجود می آید مقام پنجم را در کل دنیا به خود گرفته است که به منظور رسیدگی و بررسی علل تصادفات جاده ای وکیل تصادفات تهران اقدام به بررسی و ارزیابی بیشتر در مورد علت تصادف می پردازد. امروزه دنیای حقوق و مشکلات گونان حقوقی برای هر فردی قابل پیش بینی است، اینکه در زمان نیاز به وکیل پایه یک دادگستری چه میزان دسترسی به وکیل داشته باشیم، یک موضوع قابل بررسی است . برای مثال اگر وکیل تصادفات وکالت فرد متهم را بر عهده داشته باشد از ادله استنباطی مختلف استفاده می کند جزییات پرونده را با دقت مورد بررسی قرار می دهد تا از آنها در جهت حمایت از منافع موکل خود استفاده کند، در چنین حالتی می توان میزان مجازات های مالی و غیر مالی اححکام صادره را تا حد زیادی تقلیل داد. 

 
هنگامی حقایق و جزئیات یک پرونده تصادف یا سانحه رانندگی به خوبی بررسی شود و مورد تحلیل قرار گیرد، بسیاری از واقعیات و حقایق پرونده برای قاضی روشن می گردد. وکیل تصادفات علاوه بر آنکه دارای تحصیلات حقوقی می باشد، دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه حل و فصل پرونده های مربوط به سوانح رانندگی است و بهتر از هر شخص دیگری میتواند آنها را مورد بررسی قرار دهد. بهترین وکیل ملکی یا بهترین وکیل تغییر کاربری اراضی باید در مورادی از قبیل: رای دادگاه بدوی بدون تجدید نظر، رای اصراری، رای آرایه وحدت رویه، نمونه دادخواست ها و معرفی طرح دعوی، رای شعبه های دیوان عدالت، نشست های قضایی و … 4- در مورادی که پدر و مادر هر دو در قید حیات نباشند، حضانت فرزندان بر عهده جد پدری انها خواهد بود یا اینکه نماینده ای از سوی پدر یا جد پدری و یا نماینده قانونی که دادگاه تعیین کند می تواند حضانت را به عهده گیرد. در پاسخ به این سوال باید گفت که دلیل اصلی اینکه معمولا بدون حضور وکیل تصادفات،اکثر پرونده ها دچار اختلالات قانونی می شوند آن است که چنین وکیلی علاوه بر وکالت باعث روشن شدن بسیاری از حقایق و جزئیات در طول پرونده می شود.
 
ثمرة نزاع بین این دو مفهوم در مصوبات فاقد سابقه در منابع اسلام پدیدار میگردد، زیرا به دلیل عدم سابقه در شرع، بحث انطباق در مورد آنها منتفی خواهد بود، اما اگر تنها به مسألة عدم مغایرت اکتفا کنیم، امکان تأیید چنین مصوباتی وجود دارد و به شورای نگهبان در مقام اظهارنظر وسعت اختیار میبخشد. در این شرایط، حق سرقفلی او از بین رفته و مالک می تواند بدون پرداخت وجهی ملک را تخلیه نماید. بعد از اینکه شخصی فوت شود تازه داول ماجرا می باشد به این معنی که بین وراث دعوا تازه شروع می شود و در بسیاری از خانواده ها بسیاری از وراث یک مبایعه نامه و یا وصیت نامه جعلی درست می کنند و مال و اموال متوفی را بالا می کشند. هنگامی که افراد دچار سانحه رانندگی می شوند و شرایط نامساعدی دارند و درگیر پرونده تصادف می شوند، ممکن است به وکیل تصادفات مراجعه نکنند و با وجود اینکه از مزایای مراجعه به وکیل تصادفات آگاهی دارند، ترجیح دهند که به تنهایی روند دادرسی پرونده را طی کنند. 2- با ورود به سایت گروه وکلای ایران پارس اکسپرت و انتخاب وکیل خانواده، علاوه بر اینکه وکیل خانواده انتخابی شما در قبالتان مسئول است این امتیاز هم به شما داده می شود که پرونده شما تحت نظارت و مسئولیت گروه وکلای ایران پارس اکسپرت قرار بگیرد.
 
اگر شما جز آسیب دیدگان سوانح رانندگی هستید به شما توصیه میکنیم که برای آغاز دعوا در محاکم قانونی به وکیل تصادفات مراجعه نمایید. امروزه در برخی از موارد، وکالت هایی با قصد و هدف انتقال منعقد میگردند که برای تسهیل در بعضی امور از جمله انجام معاملات بعدی با اعطای حق توکیل همراه هستند. مقوله قضازدایی به معنی نفی قاعده عام و رسمی بودن دادگستری به عنوان مرجع تظلمات نمیباشد بلکه به این معناست که اشخاص مکلف باشند قبل از مراجعه به دادگستری به مرجع دیگری که بسا در احقاق حق سریعتر، آسانتر، ارزانتر و در نتیجه عادلانهتر عمل نمایند، مراجعه کنند و سپس در صورت عدم توفیق آن مرجع (در فصل و ختم کامل آن موضوع) به حکم ضرورت و با عنایت به مرجع عام و رسمی بودن دادگستری به محاکم قضایی تظلمخواهی نمایند. دوم: در صورتی که تبعه ایران به تابعیت کشور دیگری در آید. بر اساس قانون مجازات کشور ما، مطالبه خسارت بدنی در تصادفات رانندگی و در نهایت وصول دیه یا ارش دارای دو جنبه کیفری و غیر کیفری که همان پرداخت خسارت است می باشد. در چنین حالتی بر اساس قانون بیمه اجباری، خسارت وارد شده به اشخاص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسیله نقلیه دارای دیه یا ارش است که مبلغ آن نیز قابل مطالبه است. 
 
بیشتر بخوانید: